Poczta Polska obsłuży administrację skarbową w całym kraju

  • PAP
opublikowano: 29-07-2022, 12:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Poczta Polska będzie świadczyć usługi pocztowe na rzecz administracji skarbowej w całym kraju - podała w piątek spółka. Umowa obowiązuje do 2023 roku.

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0pl

Jak poinformowała Poczta Polska, umowa dotyczy świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania oraz doręczania przesyłek pocztowych (listów, paczek) oraz usługi odbioru przesyłek z lokalizacji wskazanych przez klienta na terenie całego kraju. Zakłada także rozwój współpracy w zakresie usługi hybrydowej, która polega na przyjęciu przesyłki z korespondencją w formie elektronicznej, jej wydrukowaniu i zakopertowaniu, a następnie jej przemieszczeniu i doręczeniu w formie papierowej do adresata.

Spółka przypomniała, że jest to kolejna kompleksowa umowa, którą podpisała z Izbą Administracji Skarbowej.

"Podmioty publiczne, które obsługuje Poczta Polska, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, takie jak przesyłka hybrydowa lub elektroniczne potwierdzenie odbioru. Dzięki bogatej i stale rozszerzanej ofercie oraz inwestycjom, które wdrażamy w logistyce pocztowej, jesteśmy w stanie dostosować się do niestandardowych potrzeb i oczekiwań klientów biznesowych i instytucji" – podkreślił wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony cytowany w komunikacie.

Umowa będzie realizowana na rzecz wszystkich jednostek Krajowej Administracji Skarbowej, czyli 16 izb administracji skarbowej, 400 urzędów skarbowych, 153 urzędów celno-skarbowych (wraz z delegaturami i oddziałami celnymi), Krajowej Informacji Skarbowej wraz z delegaturami oraz Krajowej Szkoły Skarbowości z filiami.

W komunikacie przekazano, że w ub.r. Poczta Polska przystąpiła do niemal 2 tys. przetargów. Jako wykonawca usług została wyłoniona w 99,6 proc. spośród nich. Podpisała m.in. umowę na doręczanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych w formie gotówkowej na wskazany adres z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz zamówienie na kompleksową obsługę korespondencji sądowej z Centrum Zakupów dla Sądownictwa.

Poczta Polska jest największym operatorem na polskim rynku – zatrudnia ponad 70 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7 tys. 600 placówek, filii i agencji pocztowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane