Poczta Polska wypracuje zysk netto w tym roku

ISBnews
opublikowano: 18-11-2014, 15:39

Wyniki Poczty Polskiej za 2014 rok nie będą lepsze niż wypracowane w 2013 roku ze względu na przegraną w przetargu na obsługę sądów i prokuratur, ale z pewnością grupa zanotuje zysk netto w tym roku, poinformował prezes Jerzy Jóźkowiak.

"Mówiłem to wtedy [że być może zysk netto w 2014 roku będzie wyższy r/r - przyp. ISBnews], kiedy nie mieliśmy jeszcze informacji dotyczących rozstrzygnięcia przetargu na obsługę sądów i prokuratur o wartości 290 mln zł. Utrata takiego kontraktu spowodowała, że w Poczcie Polskiej powstał specjalny program wzrostu, którego celem jest zasypywanie tej dziury. To jest ogromny wysiłek całej Poczty, który obejmuje stronę przychodową i kosztową. Jesteśmy po analizie tego projekty po 9 miesiącach i jest on zrealizowany w 80%" - powiedział Jóźkowiak dziennikarzom.

"Pierwotne plany, które mieliśmy przed tym przetargiem nie są możliwe do zrealizowania w tak krótkim czasie, chociaż wynik Poczty Polskiej w tym roku na pewno będzie dodatni" - podkreślił prezes.

W 2013 roku przychody grupy Poczty Polskiej wyniosły 6,509 mld zł, a wynik netto sięgnął 44 mln zł (spadek odpowiednio o 3,4% i 60% r/r).

W ujęciu porównywalnym (bez inwestycji w kapitał ludzki wysokości 112 mln zł), wynik netto wyniósł 127 mln zł (wzrost o 15% r/r).

fot. Marek Wiśniewski
fot. Marek Wiśniewski
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane