Pocztowy dla Poczty

Beata Tomaszkiewicz
21-10-1999, 00:00

Pocztowy dla Poczty

Po odkupieniu akcji od Prokom Investment i Telekomunikacji Polskiej udział Poczty Polskiej w Banku Pocztowym może wzrosnąć nawet do 75 proc.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie podpisana ostateczna umowa w tej sprawie. Odkupienie przez Pocztę Polską udziałów dających większościowy pakiet akcji i głosów to część przyjętej przez bank i udziałowców strategii. Zakłada ona przejęcie przez Bank Pocztowy klientów indywidualnych oraz małe firmy działające na wsiach i małych miastach. W przygotowaniu produktów dla tego rynku ma pomóc BP współpraca z Wielkopolskim Bankiem Rolniczym.

Dzięki strategicznemu udziałowi poczty, BP zyska dostęp do największej w kraju sieci placówek — 7,8 tys.

Już od stycznia 2000 roku konto osobiste BP — giro — będzie można otwierać we wszystkich oddziałach i filiach poczty. Dotychczas klienci mogli z niego pobierać pieniądze tylko na podstawie podobnego do czeku polecenia wypłaty, które było autoryzowane telefonicznie.

— W listopadzie nasi klienci otrzymają kartę Visa Electron. Na początku nie będzie nią można ani płacić, ani pobierać pieniędzy w urzędach. Jednak w przyszłości poczta zamierza akceptować te karty — mówi Mariusz Krupa, rzecznik Banku Pocztowego.

Obecnie klienci indywidualni i firmy mogą zakładać lokaty i zaciągać kredyty w 2 tys. placówek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pocztowy dla Poczty