Podaż znów dominowała na Wall Street

Wtorek przyniósł kontynuację przeceny na amerykańskich giełdach. Spadkowa seria wydłużyła się tym samym do trzech sesyjnych dni.

Tym razem do sprzedawania akcji „zachęcały” przede wszystkim obawy związane z eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz ujawnione przez Departament Skarbu plany ograniczeń dotyczących fuzji i przejęć.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,68 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,58 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,42 proc.

Przecenie poddawało się siedem z 10 głównych grup branżowych tworzących indeks S&P500. Najmocniej zniżkowała branża producentów wyrobów konsumenckich.
Wspomniane wcześniej zaostrzenie przepisów przez Departament Skarbu negatywnie przełożyło się  na notowania spółek biorących czynny udział w transakcjach przejęć i fuzji. Szczególnie tych, których celem były oszczędności podatkowe. Korekcie poddały się m.in. papiery AbyVie. Koncern w lipcu zgodził się kupić irlandzką firmę Shire, kosztować to miało 32 mld USD, ale zapewnić obniżenie zobowiązań wobec fiskusa.

Drugą sesję z rzędu spadał kurs akcji Alibaba, chińskiego giganta segmentu e-commerce, który udanie w miniony piątek zadebiutował na nowojorskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Podaż znów dominowała na Wall Street