Podaż znów dominowała na Wall Street

opublikowano: 23-09-2014, 22:08

Wtorek przyniósł kontynuację przeceny na amerykańskich giełdach. Spadkowa seria wydłużyła się tym samym do trzech sesyjnych dni.

Tym razem do sprzedawania akcji „zachęcały” przede wszystkim obawy związane z eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz ujawnione przez Departament Skarbu plany ograniczeń dotyczących fuzji i przejęć.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,68 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,58 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,42 proc.

Przecenie poddawało się siedem z 10 głównych grup branżowych tworzących indeks S&P500. Najmocniej zniżkowała branża producentów wyrobów konsumenckich.
Wspomniane wcześniej zaostrzenie przepisów przez Departament Skarbu negatywnie przełożyło się  na notowania spółek biorących czynny udział w transakcjach przejęć i fuzji. Szczególnie tych, których celem były oszczędności podatkowe. Korekcie poddały się m.in. papiery AbyVie. Koncern w lipcu zgodził się kupić irlandzką firmę Shire, kosztować to miało 32 mld USD, ale zapewnić obniżenie zobowiązań wobec fiskusa.

Drugą sesję z rzędu spadał kurs akcji Alibaba, chińskiego giganta segmentu e-commerce, który udanie w miniony piątek zadebiutował na nowojorskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Podaż znów dominowała na Wall Street