PODKARPACKIE: 1. Odwaga przesądziła

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Podkarpacka Gazela Biznesu po raz kolejny plasuje się w czołówce rankingu wojewódzkiego — tym razem stanęła na najwyższym podium.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus to owoc pracy małżeństwa Anety i Sławomira Szeligów. Właściciele firmy wspominają, że pomysł na biznes zrodził się w 2003 r. — wówczas zainwestowali w pierwszą przewijarkę do konfekcjonowania folii. Dziś podkarpacka Gazela Biznesu to jedyny w południowo-wschodniej Polsce producent folii stretch. Produkty spółki przeznaczone są do odbiorców hurtowych z różnych branż: budowlanej, spożywczej, chemicznej, przemysłowej. Znajdują też odbiorców poza Polską — w tym roku ponad połowa przychodów pochodziła z eksportu. Twórcy spółki zapytani o receptę na sukces nie mają wątpliwości — o powodzeniu przedsięwzięcia zadecydowały odważne decyzje zarządzających firmą, inwestycje w nowoczesne technologie, wsparcie z funduszy europejskich na finansowanie przedsięwzięć oraz ekspansja na rynki międzynarodowe.

— Wpływ miała również współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi, laboratoriami producentów surowca oraz intensywne prace badawczo-rozwojowe — dodaje Jerzy Blicharz, dyrektor marketingu. Spółka zakończyła właśnie budowę I etapu budynku biurowo-produkcyjno-magazynowego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej — w Parku Naukowo- Technologicznym Aeropolis Rogoźnica.

W części produkcyjnej obiektu 1 października 2012 r. zamontowano nową linię do produkcji folii stretch o wydajności 26 tys. ton rocznie. W kolejnych latach moce produkcyjne mają wzrosnąć o 100 proc. — Na lipiec 2013 r. zaplanowano uruchomienie pierwszej z trzech linii technologicznych w obiekcie w Rogoźnicy. Po zakończeniu wszystkich przedsięwzięć moce produkcyjne firmy wzrosną z około 60 tys. ton do około 120 tys. ton rocznie — mówi Jerzy Blicharz.

STRATEGIA:

Dalsze inwestowanie w działania badawczo-rozwojowe, aby stale podnosić jakość i usprawniać produkcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu