Podkarpackie: 30 mln zł dla MSP

opublikowano: 11-03-2013, 00:00

Innowacje, rozwój produkcji i usług — na to firmy z całego kraju mogą wziąć unijne pieniądze w nowym konkursie z działania 1.1.

Na Podkarpaciu pojawiła się kolejna szansa na finansowy zastrzyk w postaci dotacji. Tym razem czekają one na przedsiębiorców, którzy mają w planach inwestycje i rozszerzenie działalności firmy. Szansą na wsparcie jest konkurs ze schematu B „Bezpośrednie dotacje inwestycyjne” działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego (RPO WP).

Na podział wśród firm czeka 30 mln zł, a konkursowe zmagania organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (UMWP). W szranki o pieniądze mogą stanąć mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego kraju, jednak ich inwestycje muszą być zrealizowane na Podkarpaciu.

Jeszcze jeden warunek — przedsiębiorcy muszą działać od co najmniej 6 miesięcy. Wyjątkiem są projekty z zakresu e-usług, wsparcia wdrażania ICT w firmach, zapewnienia szerokiego dostępu i wykorzystania technik ICT dla MSP oraz platformy regionalne i lokalne — firmy prowadzące te projekty muszą istnieć od co najmniej roku.

Jakie projekty mają szanse na wsparcie? Inwestycje oparte na innowacjach i wiedzy lub polegające na rozszerzeniu działalności przedsiębiorstwa. Finansowo docenione zostaną projekty zakładające zmiany w procesie produkcyjnym lub sposobie świadczenia usług i polegające na unowocześnieniu wyposażenia niezbędnego do prowadzenia biznesu. Firma może dostać na swój projekt od 10 tys. zł do 500 tys. zł. Warto pamiętać, że dotacja nie może przekraczać 55 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Natomiast wartość projektu musi się mieścić w granicach od 20 tys. zł do 8 mln zł. Każdy przedsiębiorca może przygotować w konkursie tylko jeden projekt. Trzeba je składać osobiście lub przesyłać do Punktu Przyjmowania Wniosków UMWP w Rzeszowie. Komisja oceni przedsięwzięcia pod względem m.in. finansowym, ekonomicznym, technologicznym i jakościowym. Listę szczęśliwców, którzy otrzymali dotację, powinniśmy poznać do końca roku.

Zwycięskie projekty muszą rozpocząć się najpóźniej trzy miesiące od daty określonej w umowie o dofinansowanie, a wniosek o płatność końcową trzeba złożyć najpóźniej do końca 2014 r.

22.03

Tego dnia o godz. 15.30 nabór wniosków zostanie zamknięty.

WIĘCEJ INFORMACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego Departament Wspierania Przedsiębiorczości ul. Towarnickiego 3a, 35-010 Rzeszów tel.: +17 747-61-00, 747-61-54 do 56 www.wrota.podkarpackie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Podkarpackie: 30 mln zł dla MSP