Podlasie: 11 mln zł na projekty na terenach programu Natura 2000

opublikowano: 06-03-2019, 22:00

Pod koniec marca mali i średni gracze z regionu, którzy chcą inwestować w gminach objętych programem Natura 2000, będą mogli powalczyć o granty na ten cel.

Pochodzą one z działania 1.5 Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Podlaskiego („Wsparcie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach”). Do podziału między wnioskodawców jest 11 mln zł. Mikro- i małe firmy mogą liczyć na dofinansowanie do 70 proc. wydatków kwalifikowanych projektu, a średnie firmy — do 60 proc.

Przedsięwzięcia powinny wpisywać się w lokalne strategie rozwoju. Przedsiębiorca musi uwzględnić w projekcie analizę finansową potwierdzającą zasadność inwestycji. Jej efektem powinno być powstanie trwałych miejsc pracy. W przypadku inwestycji realizowanych przez firmy turystyczne premiowana będzie współpraca dotycząca rozwoju istniejących już wspólnych produktów z branży. W województwie podlaskim jest blisko 50 gmin, w których znajdują się tereny objęte europejskim programem Natura 2000. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na październik.

WAŻNA DATA

29.03

Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 1.5 RPO WP. Nabór zakończy się 23 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.wrotapodlasia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy