Podlaskie dostanie w tym roku 73,5 mln zł na drogi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2005, 16:18

73,5 mln złotych z UE jest przeznaczonych w tym roku na rozbudowę regionalnego układu transportowego w województwie podlaskim w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

73,5 mln złotych z UE jest przeznaczonych w tym roku na rozbudowę regionalnego układu transportowego w województwie podlaskim w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). W poniedziałek ogłoszono nabór wniosków, który potrwa do 15 marca - poinformowała PAP wicedyrektor departamentu polityki regionalnej i funduszy strukturalnych Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego Elżbieta Filipowicz.

W 2004 roku na budowy i modernizację dróg ze ZPORR na Podlasiu zakontraktowano 40 proc. wszystkich dostępnych środków na ten cel na lata 2004-2006. Łącznie jest to suma 152,3 mln zł. "73,5 mln zł to już reszta środków, jakie mamy na ten cel do rozdysponowania w tym roku" powiedziała Filipowicz.

Budowa i modernizacja dróg o większym znaczeniu dla regionu to jedno z najbardziej obleganych działań w ZPORR. Po pieniądze na ten cel sięgają przede wszystkim samorządy lokalne, zwłaszcza z większych ośrodków. W ramach ZPORR beneficjanci mogą się ubiegać o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego do 75 proc. kosztów przedsięwzięcia.

W 2004 roku najwięcej pieniędzy ze ZPORR na drogi na Podlasiu dostał samorząd województwa podlaskiego - 17 mln zł na modernizację dróg wojewódzkich: drogi 653 od granicy województwa do Bakałarzewa, drogi 681 Pietkowo-Wólka Pietkowska oraz 671 Knyszyn-Krypno.

Urząd Miejski w Suwałkach dostał prawie 14,8 mln zł. Za te pieniądze będą przebudowywane cztery ulice znajdujące się w ciągu dwóch dróg wojewódzkich. Łomża dostanie pieniądze aż na 4 przedsięwzięcia drogowe na łączną sumę ponad 13,3 mln zł - na przebudowę miejskiego systemu transportowego i układu komunikacyjnego. Za 7,2 mln zł gmina Białystok zbuduje ulice na osiedlu z blokami Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane