Podwyżka stóp w USA niemal pewna

opublikowano: 07-11-2016, 18:41

Wzrosły oczekiwania inwestorów co co podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych po tym jak w niedzielę FBI poinformowało, że nie uruchomi działań przeciwko Hillary Clinton kandydatce Demokratów na prezydenta, informuje ft.com.

Futures funduszy federalnych - czyli kontrakty, które inwestorzy wykorzystują, by postawić na zmianę stóp procentowych – wskazują 82 proc. szans na wzrost stóp w przyszłym miesiącu, w porównaniu do 76 proc. w piątek.

Wielu obserwatorów rynku przypisywało decyzję Fed, odnośnie wstrzymania się z podwyżką w listopadzie między innymi obawom o wynik wyborów w USA. Republikański rywal Donald Trump dogonił Clinton w ankietach krajowych w ostatnich tygodniach, po tym jak zaledwie 11 dni przed wyborami FBI poinformowało o uruchomieniu nowego śledztwa w sprawie wykorzystania przez Clinton prywatnej poczty e-mail.

Ale w niedzielę, dyrektor FBI James Comey powiedział, że badanie nowych wiadomości potwierdziło jego wcześniejszą decyzję o nie rekomendowaniu oskarżenia. Po jego liście, szanse Clinton na wygraną w wyborach szacowane są już na 80 proc. z 66 proc. w zeszłym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu