Pogorszenie nastrojów na Wall Street

opublikowano: 30-03-2022, 17:06

Słabnąca nadzieja na zakończenie wojny na Ukrainie popsuła nastroje na amerykańskich rynkach akcji.

We wtorek indeksy rosły dzięki deklaracjom Rosji o ograniczeniu działań zbrojnych na północy Ukrainy, także w regionie stolicy kraju, Kijowa. Pomimo ostrzeżeń rządu USA, rynek uwierzył, że to sygnał zbliżającego się pokoju. Dzień później okazało się, że do jego zawarcia wciąż jest daleko. Kreml ogłosił, że w rozmowach z Ukrainą nie doszło do przełomu. Nie ma także oznak deeskalacji zapowiadanej przez Rosję. Jak zawsze kiedy wracają obawy natury geopolitycznej ropa zaczęła drożeć, rośnie także cena złota. Nadal spada indeks dolara oraz rentowności obligacji USA.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Po upływie ok. 90 minut środowej sesji Dow Jones tracił mniej niż 0,1 proc., a S&P500 zniżkował o 0,4 proc. przy 315 taniejących spółkach, a Nasdaq spadał o 0,6 proc. Podaż przeważała w 6 z 11 głównych segmentach rynku. Największą widać było w segmentach dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-0,5 proc.), IT (-0,8 proc.) i nieruchomości (-0,9 proc.), które dzień wcześniej notowały największy popyt. Największy popyt jest na akcje spółek przemysłowych (0,3 proc.), użyteczności publicznej (0,4 proc.) i energii (1,4 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane