Pogotowie ratunkowe jedzie na NewConnect

AT
opublikowano: 05-07-2011, 00:00

MCI BioVentures chce upublicznić kolejną spółkę, a jego Dom Zdrowia przejmować e-apteki.

MCI BioVentures chce upublicznić kolejną spółkę, a jego Dom Zdrowia przejmować e-apteki.

24med Pogotowie Ratunkowe, wrocławska spółka z portfela funduszu MCI BioVentures, w pierwszym półroczu 2012 r. planuje debiut na NewConnect. Z emisji prywatnej ma zebrać około 6 mln zł.

— Pieniądze przeznaczy na rozwój sieci i wprowadzenie prywatnego pogotowia w innych dużych miastach Polski — mówi Grzegorz Gromada, zarządzający funduszem MCI BioVentures.

W tym roku na plusie

Obecnie ambulanse 24med jeżdżą po Dolnym Śląsku, w stolicy województwa działa jego całodobowe ambulatorium.

Spółka świadczy usługi przede wszystkim na zlecenie publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz zabezpiecza imprezy masowe. MCI zainwestował w nią w 2008 r. Obecnie posiada 80-procentowy udział.

— Dotychczasowy trend wskazuje, że spółka pod koniec roku powinna wyjść na plus. W 2010 r. miała 2 mln zł przychodów — informuje Grzegorz Gromada.

Piotr Gerber, prezes giełdowego EMC Instytutu Medycznego, zwraca uwagę na wysokie ceny usług ratownictwa medycznego.

— Jeśli pojawi się konkurencyjna oferta, placówki medyczne chętnie z niej skorzystają, szczególnie gdy w ambulansach będzie przeprowadzana wstępna diagnostyka — uważa Piotr Gerber.

Na zastrzyk pieniędzy liczy także internetowa apteka z portfela funduszu — Dom Zdrowia. Na trzeci kwartał notowana na NewConnect spółka zapowiada emisje akcji i obligacji.

— Chce pozyskać w sumie około 2 mln zł na zwiększenie skali działalności, głównie dzięki fuzjom i przejęciom. Na oku ma kilka e-aptek z przychodami rzędu kilku milionów złotych. Pierwsza akwizycja planowana jest na trzeci kwartał, następne na przyszły rok — zapowiada Grzegorz Gromada.

Według Moniki Stefańczyk, analityczki PMR, na rynku jest kilka ciekawych spółek tej wielkości.

— Dzięki przejęciom spółka zmniejszy dystans do lidera na rynku, czyli do internetowej apteki Polskiej Grupy Farmaceutycznej — Dbam o Zdrowie. To dobry kierunek, bo oczekujemy wzrostu sprzedaży w e-aptekach — dodaje Monika Stefańczyk.

Nabytek z niszy

MCI BioVentures namierza już kolejne cele. Na początku lipca do portfela trafi nowy nabytek.

— To start-up z sektora ochrony zdrowia. O szczegółach jeszcze nie możemy mówić, bo kończymy negocjacje — zastrzega Grzegorz Gromada.

Fundusz początkowo chciał inwestować w firmy biotechnologiczne typu life-science (technologie medyczne).

— Rozwojowych spółek, które działają w tym obszarze na polskim rynku, jest niewiele, a jak są, to mają zbyt wysokie wyceny. Postanowiliśmy skoncentrować się na podmiotach, które znalazły nisze na rynku ochrony zdrowia. Liczymy jednak, że będą pojawiać się nowe spółki biotechnologiczne — mówi Grzegorz Gromada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu