Pohutniczy remanent

19-05-2015, 00:00

Nowe Centrum Administracyjne (NCA), spółka skarbu państwa, planuje rewitalizację budynków dawnego Centrum Administracyjnego Huty im. T. Sendzimira w Krakowie, które niedługo staną się jej własnością.

– Kończymy rozmowy z ArcelorMittal [obecny właściciel – red.] o zamianie nieruchomości. Szukamy partnerów w trybie dialogu konkurencyjnego, z którymi przeprowadzimy rewitalizację terenu oraz zaadaptujemy i zmodernizujemy obiekty na potrzeby biurowe administracji publicznej – mówi Tomasz Turaj, prezes NCA. Trwa pierwszy etap tej procedury.

– Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy publiczne ogłoszenie o zamówieniu i czekamy na potencjalnych partnerów inwestycji, którzy złożą wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Zgodnie z procedurą dialogu konkurencyjnego dokładne opisanie przedmiotu zamówienia nastąpi dopiero po ukończeniu dialogu z wykonawcami – wyjaśnia Tomasz Turaj.

Rozpoczęcie remontu budynków Centrum Administracyjnego zaplanowano na koniec 2015 r. Wartość inwestycji to około 70 mln zł. netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Pohutniczy remanent