Pokaż się w stolicy na regionalnych targach

MBE
opublikowano: 24-01-2012, 00:00

Na targach będą mogli zaprezentować się m.in. producenci ekologicznej żywności i ekokosmetyków.

Warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska po raz pierwszy organizuje targi wyrobów regionalnych. „Regionalia” potrwają od 20 do 22 kwietnia. Pojawią się na nich producenci żywności ekologicznej i organicznej, produktów tradycyjnych i regionalnych, wyrobów rzemieślniczych, ekologicznych kosmetykóworaz mody inspirowanej folklorem. Wystawcy mogą zgłaszać się do 20 marca.

— Firmy, które będą wystawiać się na targach, mogą zarezerwować dowolną powierzchnię, by prezentować swoją ofertę. Popularne są na przykład stoiska wielkości 6-9 mkw., choć oczywiście nie brakuje wystawców, którzy decydują się na większą powierzchnię. Oferta targów regionalnych kierowana jest zarówno do zwiedzających indywidualnych, jak również do przedstawicieli sieci handlowych, marketów, sklepów ze zdrową żywnością, restauracji czy szkół — mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska.

Hala wystawiennicza podczas targów będzie podzielona na osiem sektorów tematycznych. W dziale Skarby Natury będą mogli pokazać się wystawcy oferujący produkty tradycyjne, żywność ekologiczną i organiczną. W sektorze Kraina Miodem i Mlekiem Płynąca zaprezentują się producenci miodu i wyrobów mleczarskich.

Dla producentów win i innych alkoholi przygotowany zostanie sektor Winnica i Piwnica, a dla wystawcówoferujących wyroby rzemieślnicze, folklorystyczną modę oraz twórców ludowych — sektor Pracownia Folkloru. Firmy produkujące ekologiczne kosmetyki wystawią się w Salonie Ekopiękności. Utworzona zostanie również Strefa Sprawiedliwego Handlu — dedykowana firmom i instytucjom zajmującym się fair trade, oraz Strefa Współpracy dla organizacji promujących m.in. ekologię. W sektorze Ekoedukacja zwiedzający będą mogli porozmawiać o zdrowym stylu życia i zjawisku „slow life”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane