Pół miliarda złotych na zieloną energię

MILO
opublikowano: 18-11-2009, 10:13

Przez cały styczeń będą przyjmowane wnioski na kredytowanie biogazowni, wiatraków i elektrowni wodnych.

To drugi konkurs Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Jak dowiedział się "PB", pierwsza edycja nie poszła zbyt dobrze. Z przygotowanych 750 mln zł rozdysponowanych zostanie najwyżej 350 mln.

— Listę zwycięzców celowo ogłaszamy jeszcze w grudniu, by wnioski, które można jeszcze poprawić, firmy złożyły ponownie w styczniu — mówi Witold Maziarz, rzecznik NFOŚiGW.

Pół miliarda złotych na zieloną energię Na pozytywną ocenę nawet kilkunastu wniosków liczy poznańska DGA Energia, która zajmuje się kompleksową instalacją biogazowni, a następnie jej eksploatacją.

Pół miliarda złotych na zieloną energię— Nasze wnioski obejmują 11 lokalizacji. Uzupełniamy dokumentację, bo prosi nas o to fundusz — mówi Antoni Michalski, dyrektor zarządzający w DGA Energia.

W sumie NFOŚiGW ma do wydania 1,5 mld zł. Na styczniowy konkurs przeznaczono pół miliarda.

— Te pieniądze będą rozdysponowane na atrakcyjne pożyczki z możliwością częściowego umorzenia po osiągnięciu planowanego efektu ekologicznego — tłumaczy Witold Maziarz.

Pożyczki pokrywać mają do 75 proc. kosztów inwestycji, ale nie mogą przekroczyć 50 mln zł. Będą miały stałe oprocentowanie na poziomie 6 proc. i będą udzielane na okres do 15 lat.

Więcej w środowym Pulsie Biznesu.

Więcej o tym jak pozyskać unijne środki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane