Pol-Mot wybuduje kolejny biurowiec

Agnieszka Berger
opublikowano: 24-12-1998, 00:00

Pol-Mot wybuduje kolejny biurowiec

Pol-Mot Holding szuka współinwestora do sfinansowania budowy kompleksu biurowo- -handlowego przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.

Dawny monopolista w sferze eksportu i importu produktów przemysłu motoryzacyjnego zaangażował się już w dwa duże przedsięwzięcia developerskie.

Do spółki inwestorskiej Pol-Mot wniesie kupioną w tym roku działkę o powierzchni 18 tys. mkw. położoną w pobliżu siedziby Kredyt Banku-PBI, BGŻ, Pekao i Daewoo.

Projekt przewiduje, że stanie na niej dwuskrzydłowy, 23-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni użytkowej 33 tys. mkw., centrum konferencyjne, hotel, 120 apartamentów, trzy sale kinowe, pasaż handlowy, restauracje i parkingi na ponad 900 samochodów.

— Jeśli będzie tego chciał nasz partner, projekt może zostać zmodyfikowany — zastrzega dyrektor Andrzej Smolarski z Pol-Motu.

Firma nie ujawnia, z kim zamierza prowadzić rozmowy na temat budowy kompleksu.

— Jest za wcześnie, by mówić o szczegółach, a tym bardziej o kosztach przedsięwzięcia — tłumaczy dyrektor Smolarski.

Bardziej zaawansowana jest realizacja podobnej inwestycji Pol-Motu przy ul. Bonifraterskiej. Negocjacje z Intraco powinny zostać sfinanlizowane do końca tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu