Polacy w angielskim na 10. miejscu

OSZ
opublikowano: 06-11-2012, 00:00

Umiemy mówić po angielsku

Jak mówimy po angielsku? Troszkę gorzej niż Niemcy, ale lepiej niż Szwajcarzy i Francuzi — wynika z zestawienia „EF English Proficiency Index”, bazującego na trzyletnich internetowych testach, które objęły 1,7 mln osób. Choć raport obejmuje cały świat, zdecydowanie dominuje w nim północna Europa. W naszej części kontynentu ustępujemy jedynie bratankom znad Dunaju. Oprócz ogólnego wskaźnika znajomości języka angielskiego ranking pokazuje wiele szczegółowych tendencji.

W przypadku ujęcia globalnego kobiety osiągnęły lepszy wynik niż mężczyźni, choć w niektórych krajach to panowie byli górą. Z badania wynika też, że branżą, która najlepiej radzi sobie z angielskim, jest turystyka, która wyprzedza konsulting i telekomunikację. Co ciekawe, na szarym końcu jest edukacja i sprzedaż, a ranking zamyka szeroko pojęty sektor publiczny.

Czołówka rankingu

1. Szwecja 68,91 pkt

2. Dania 67,96

3. Holandia 66,32

4. Finlandia 64,37

5. Norwegia 63,22...

10. Polska 59,08

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu