Polacy zadowoleni z pracy

opublikowano: 04-04-2019, 22:00

Już 64 proc. rodaków korzystnie ocenia swoją obecną sytuację zawodową i krajowy rynek pracy — wynika z badania Confidence Index, przeprowadzonego w I kwartale 2019 r. przez firmę rekrutacyjną Michael Page.

Poziom zadowolenia wśród Polaków przewyższa średnią europejską o 7 proc. i pod tym względem plasuje Polskę na 3. miejscu na Starym Kontynencie. Lepsze noty swojemu państwu przyznali tylko Luksemburczycy (70 proc.) i Niemcy (68 proc.)

— Pozytywne nastroje na polskim rynku pracy są wynikiem m.in. rekordowo niskiego bezrobocia, które zgodnie z danymi GUS na koniec lutego wynosiło 6,1 proc. Eurostat podaje natomiast, że w tym samym czasie liczba bezrobotnych w Polsce oscylowała wokół 3,5 proc., co było jednym z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej — mówi Piotr Dziedzic, dyrektor w firmie Michael Page.

Polacy z optymizmem patrzą w przyszłość. Ponad 80 proc. badanych uważa, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy kondycja rodzimego rynku pracy jeszcze się poprawi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy