Polbank EFG chce mieć 50 oddziałów w Polsce do końca roku

Polska Agencja Prasowa SA
14-02-2006, 20:47

Polbank EFG, oddział greckiego EFG Eurobank Ergasias, planuje otwarcie w Polsce 50 oddziałów do końca roku, przy czym w ciągu miesiąca będzie to 15 oddziałów w Warszawie, Katowicach i Poznaniu - podał bank w komunikacie.

Polbank EFG, oddział greckiego EFG Eurobank Ergasias, planuje otwarcie w Polsce 50 oddziałów do końca roku, przy czym w ciągu miesiąca będzie to 15 oddziałów w Warszawie, Katowicach i Poznaniu - podał bank w komunikacie.  

EFG Eurobank Ergasias SA (Eurobank EFG) jest drugim co do wielkości bankiem w Grecji z aktywami sięgającymi 45 mld euro. Eurobank EFG oferuje produkty bankowe i usługi dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych. Zatrudnia ponad 16 tys. osób w Grecji oraz za granicą. W ciągu ostatnich lat bank rozpoczął działalność w Bułgarii, Rumunii i Serbii.

Jego sieć dystrybucji obejmuje 750 oddziałów, 1,4 tys. bankomatów oraz inne kanały sprzedaży.

Eurobank EFG jest notowany na ateńskiej giełdzie papierów wartościowych. Jego wartość rynkowa wynosi około 11 mld euro.

Dyrektorem generalnym Polbank EFG jest dr Kazimierz Stańczak, wcześniej partner w firmie konsultingowej McKinsey&Company.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polbank EFG chce mieć 50 oddziałów w Polsce do końca roku