Polcom: wdrożenie w Ahold Polska

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 01-08-2001, 00:00

Polcom: wdrożenie w Ahold Polska

Firma Polcom z Krakowa, działająca w branży nowych technologii, zakończyła prace wdrożeniowe SWKB w spółce Ahold Polska. Koszt inwestycji szacuje się na 1,6 mln zł. Zarząd spółki liczy, że 2001 r. uda się zamknąć przychodami wysokości 45 mln zł.

Krakowski Polcom, specjalizujący się w usługach w zakresie dostarczania rozwiązań do gromadzenia, składowania i archiwizacji danych oraz zabezpieczeń przed awariami, zakończył wdrożenie systemu wykonywania kopii bezpieczeństwa (SWKB) w spółce Ahold Polska. Koszt inwestycji szacuje się na 0,4 mln USD (ponad 1,6 mln zł).

Prace trwały około 4 miesięcy. Rozwiązanie, mające na celu zwiększenie poziomu zabezpieczeń danych, powstało w oparciu o oprogramowanie Tivoli Storage Manager firmy IBM/Tivoli — systemu przeznaczonego do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi i archiwalnymi danych.

— Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że system, który wykonuje kopie, nie obciąża jednocześnie serwera produkcyjnego. Wiązało się to jednak z zakupem odpowiedniego wyposażenia — mówi Wiesław Wilk, dyrektor działu integracji spółki Polcom z Krakowa.

Wcześniej Polcom zrealizował wdrożenie automatycznego systemu kopiowania danych (ASKD) w firmie Intercell z Ostrołęki, zajmującej się produkcją papieru i opakowań papierowych. Inwestycja pochłonęła około 100 tys. USD (ponad 420 tys. zł).

Lepsze zabezpieczenia

— Celem tego wdrożenia było zabezpieczenie danych, co stanowi kluczowy element sprawnego zarządzania infrastrukturą informatyczną firmy — tłumaczy Wiesław Wilk.

ASKD ma zapewnić również firmie możliwość odtworzenia danych w przypadku ich utraty. Służy do zabezpieczenia istniejącego już w firmie systemu SAP R/3.

Spółka Polcom zakończyła 2000 r. przychodami wysokości 28 mln zł. Zarząd spółki liczy, że dzięki wdrożeniom uda się je zwiększyć w 2001 r. do poziomu 45 mln zł.

Nowe technologie

Spółka Polcom, która zatrudnia obecnie 30 osób, powstała w 1990 r. Od początku specjalizuje się w ochronie i zabezpieczeniach danych. W 1994 r. Polcom podpisał umowę z IBM i ADIC na dystrybucję pamięci masowych, a w 1996 r. z oddziałami pamięci masowych Digital Storage Works, Hewlett-Packard i Legato. Udziałowcami spółki jest obecnie sześć osób fizycznych, z których pięć kieruje działalnością firmy. Kapitał zakładowy firmy wynosi 0,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu