Policjant z wykroczeniem mile widziany?

DI, DGP
02-06-2011, 08:35

Odznakę policyjną będą mogły nosić także osoby bez średniego wykształcenia, a nawet ci, którzy popełnili wykroczenie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Powód? Brak ludzi do pracy na ulicach.

Nie matura, lecz chęć szczera... Ta zasada obowiązywać będzie przy naborze do policji. Komendant wojewódzki będzie mógł wyrazić zgodę, by osoba bez egzaminu dojrzałości kandydowała do służby, wynika z projektu nowelizacji ustawy o policji, który trafił do prac w sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. Taki kandydat może liczyć na przydział do oddziałów prewencji.

Z powodu braku chętnych maleją wymogi stawiane kandydatom do policyjnej służby.
Zobacz więcej

Z powodu braku chętnych maleją wymogi stawiane kandydatom do policyjnej służby.

Drogi do służby w policji nie zamknie także popełnienie wykroczenia. Autorzy projektu noweli wskazują, że przerwanie postępowania kwalifikacyjnego z uwagi na to, że kandydat został w przeszłości skazany jedynie za drobne wykroczenie, jest zbyt rygorystyczne. Dlatego proponują oni, by do policji nie mogli się dostać jedynie ci kandydaci, którzy byli w przeszłości skazani za przestępstwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, DGP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Policjant z wykroczeniem mile widziany?