Polimex miał stratę, prezes zadowolony

KZ, EG
opublikowano: 10-05-2013, 17:31

W I kwartale przychody Polimeksu spadły o 41 proc. do 532,6 mln zł. Spółka zanotowała zysk operacyjny w wysokości 32,6 mln zł, ale na poziomie netto strata wyniosła 23,5 mln zł.

To i tak spora poprawa w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, kiedy strata operacyjna przekroczyła 166 mln zł, a netto 152 mln zł.

Zobacz więcej

Dariusz Krawczyk, p.o. prezesa Polimeksu, jest zadowolony z poprawy wyników spółki w I kwartale (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

- Grupa odnotowała w pierwszym kwartale lepsze wyniki od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Poprawiliśmy je o 129 mln zł. Z działalności operacyjnej uzyskaliśmy zysk w wysokości 32,6 mln zł, czyli o 198,7 mln zł więcej niż w pierwszym kwartale 2012 r. Należy podkreślić fakt uzyskania przez spółkę i grupę znaczącej wysokości zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację - EBIDTA. To duży sukces na obecnym etapie – dodaje Dariusz Krawczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Polimex miał stratę, prezes zadowolony