Polisa zdrowotna z zachętą

opublikowano: 25-02-2020, 22:00

MediSky International, firma oferująca nad Wisłą międzynarodowe polisy zdrowotne z wysoką kwotą ubezpieczenia, wprowadza do oferty kartę przedpłaconą — dostępną dla wszystkich klientów, niezależnie od wybranego produktu czy pakietu.

Nowe rozwiązanie wspiera likwidację szkód, gdyż ubezpieczony nie płaci za leczenie z własnych pieniędzy. Jak to działa? MediSky aktywuje kartę na wniosek klienta. Można nią płacić zarówno w prywatnych, jak publicznych placówkach medycznych, punkach ambulatoryjnych czy szpitalach wyposażonych w terminale. Pula pieniędzy dostępnych na karcie jest uzależniona od bieżących potrzeb pacjenta.

MediSky tłumaczy, że ubezpieczony wybierający się na wizytę u ortopedy w Gdańsku otrzyma szacunkową kwotę, jaką płaci się średnio za podobną usługę, powiększoną o kilkadziesiąt procent buforu. Wydawcą karty jest brytyjska firma B4B Payments, oferująca karty prepaidowe dla przedsiębiorstw z różnych branż. MediSky płaci prowizję operatorowi za każdą transakcję kartą. Takie rozwiązanie ma w ofercie również PZU. Kartą apteczną tego ubezpieczyciela można zapłacić za leki po operacji lub pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

3,9 proc. O tyle, według danych GUS, wzrosły w ciągu ostatniego roku ceny towarów i usług związanych ze zdrowiem…

2,8 mln …a tylu Polaków, według danych PIU, miało na koniec września 2019 r. prywatne ubezpieczenie zdrowotne, o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że w tym roku liczba osób z prywatną polisą przekroczy 3 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane