Politycy nie zasłużyli

Jacek Zalewski
opublikowano: 30-01-2004, 00:00

Warszawska Izba Samorządu Gospodarczego urządziła w hotelu Sofitel Victoria — już po raz piąty — doroczny bal charytatywny. Wręczono Ordery Otwartych Serc, przyznawane za działalność na rzecz ograniczania polskiej biedy.

Kapituła tym razem nie wyróżniła nikogo w kategorii polityków. Trzy ordery otrzymali szefowie organizacji charytatywnych — Joni Eareckson Tada z USA — za podarowanie Polsce cennego sprzętu rehabilitacyjnego, ksiądz Arkadiusz Nowak — za obronę praw do godnego życia narkomanów i chorych na AIDS, Janina Ochojska — za krajową i międzynarodową działalność charytatywną.

Jedyny order w kategorii przedsiębiorców przyznano Józefowi Wojciechowskiemu. Szef J. W. Construction sformułował tezę, że skoro jego skromne dokonania oceniono tak wysoko, to generalnie w środowisku biznesu z działalnością charytatywną chyba nie jest najlepiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Politycy nie zasłużyli