Połowa mikrofirm dostaje pieniądze na czas

opublikowano: 06-12-2015, 22:00

W trzecim kwartale tego roku wszystkie płatności na czas dostawała połowa najmniejszych przedsiębiorców — wynika z analizy Idea Banku przygotowanej na podstawie cokwartalnych badań nastrojów mikroprzedsiębiorców.

Przy tym sytuacja w tym zakresie od roku niemal bez przerwy się pogarsza. Lepiej było kwartał wcześniej, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy — najlepiej w ostatnim kwartale 2014 r., kiedy 60 proc. przedsiębiorców mogło liczyć na zapłatę za wszystkie faktury w terminie. Jednocześnie jednak mikrofirmy deklarują nieco mniejszy odsetek płatności otrzymywanych z opóźnieniem za większość faktur albo wszystkie, niż na początku roku. W trzecim kwartale tego roku wynosił on 10 proc. Choć sytuacja wygląda gorzej niż w II kw., to jednak wyraźnie się poprawiła, jeśli wziąć pod uwagę I kwartał, kiedy o poważnych problemach z płatnościami mówiło 13 proc. ankietowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Połowa mikrofirm dostaje pieniądze na czas