Czytasz dzięki

Polscy eurodeputowani za Dniem Wolności i Solidarności

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-08-2005, 17:41

Na wspólnej konferencji prasowejpoprzedzającej otwarcie wystawy "Drogi do Solidarności", polscyeurodeputowani przedstawili projekt rezolucji wzywającej doustanowienia 31 sierpnia Dniem Wolności i Solidarności.

 Na wspólnej konferencji prasowejpoprzedzającej otwarcie wystawy "Drogi do Solidarności", polscyeurodeputowani przedstawili projekt rezolucji wzywającej doustanowienia 31 sierpnia Dniem Wolności i Solidarności.

    "Z naszej winy obalenie muru berlińskiego przesłoniło polski Sierpień i stało się datą początkową dla procesu transformacji i jednoczenia Europy" - powiedział Janusz Lewandowski (PO), szef komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego, inicjator brukselskich obchodów 25-lecia "Solidarności". Jego zdaniem, stało się tak za sprawą "wewnętrznych kłótni" na polskiej scenie politycznej. "Tu w Brukseli jesteśmy wolni od tych kłótni" - powiedział.

    Wraz z Lewandowskim w komitecie rocznicowych obchodów w Brukseli znaleźli się dwaj polscy wiceprzewodniczący PE - Janusz Onyszkiewicz (PD) i Jacek Saryusz-Wolski (PO), europosłowie Dariusz Rosati (SdPl) i Wojciech Roszkowski (PiS).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane