Polscy klienci czekają w długich kolejkach

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 31-08-2010, 07:25

Z badań wynika, że najwięcej czasu w  kolejkach tracą Rosjanie i Włosi. Polska też wypada kiepsko.

Członkowie MSPA Europe, stowarzyszenia firm badających rynek metodą tajemniczego klienta, zbadali sektor handlu i usług w 24 krajach Europy pod kątem długości oczekiwania w kolejkach. 

Z raportu wynika, że w Europie najdłużej trzeba czekać na obsługę na poczcie i w bankach (średnio prawie 20 minut). Średni czas czekania w kolejce w 11 badanych rodzajach placówek handlowo-usługowych w Europie (patrz wykres) został oszacowany na nieco ponad 10 minut. Tymczasem w Rosji przekracza 25 minut, a we Włoszech sięga 15 minut. W krajach takich jak Austria, Dania, Szwecja czy Holandia nie przekracza 5 minut. Wynik Polski to 6 minut 35 sekund.

— W porównaniu z innymi krajami Polska, niestety, nie wypadła zbyt dobrze. Jesteśmy na szesnastym miejscu pod względem czasu oczekiwania (na 24 badane kraje). Jednocześnie kolejki w Polsce są relatywnie krótkie (średnio niecałe 3 osoby). Świadczy to o długim czasie obsługi pojedynczego klienta — komentuje Bartek Dzudzewicz, menedżer ds. badań z firmy Dive-AdHoc, która jest jednym ze współautorów raportu.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane