Polscy menedżerowie ruszą jesienią do Azji

opublikowano: 06-02-2013, 00:00

Startuje nabór w kolejnej edycji programu dla zainteresowanych rozwojem biznesu w Japonii lub Korei. Zgłaszać się można do końca maja.

Jesienią rozpocznie się najnowsza edycja programu Executive Training Programme (ETP), finansowanego i zarządzanego przez Komisję Europejską, a wspieranego przez Deloitte. ETP przygotowuje do pracy oraz rozwoju biznesu na rynku japońskim lub koreańskim. Program trwa 45 tygodni, pierwszy etap odbywa się w Londynie, a pozostałe w Tokio lub Seulu. Uczestnicy mają szansę na naukę języka oraz pogłębienie wiedzy na tematkultury biznesowej regionu oraz kwestii społecznych i ekonomicznych. Cykl kończy się stażem w jednej z firm w Korei lub Japonii. W programie mogą wziąć udział zarówno mniejsze, jak i większe firmy z całej Polski. Przedsiębiorstwa zatrudniające kandydatów do programu muszą spełnić następujące wymagania: prowadzić działania eksportowe bądź inwestycyjne w Japonii albo Korei lub mieć plany ich podjęcia, posiadać europejską tożsamość oraz główną siedzibę na terenie UE, produkować towary lub usługi na terenie UE, zatrudniać min. 5 osób i mieć roczne obroty w wysokości min. 500 tys. EUR. Firma musi zobowiązać się do pokrycia części kosztów utrzymania uczestnika podczas trwania programu oraz utrzymania stosunku pracy z nim w tym czasie. Natomiast minimalne wymagania dla uczestników programu obejmują: obywatelstwo jednego z krajów członkowskich UE, zatrudnienie w firmie aplikującej o udział w programie, bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, nieuczestniczenie w poprzednich edycjach ETP, dyplom uczelni wyższej i 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub co najmniej 2 lata nauki na uczelni wyższej oraz 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Do ETP zgłaszać się można do końca maja br. Uczestnicy zostaną wybrani w czerwcu. KE może dofinansować koszt pobytu pracownika w Tokio lub Seulu w wysokości, odpowiednio 26,4 tys. EUR i 24 tys. EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy