Polska 11-latka podbiła rynek wydawniczy

opublikowano: 22-12-2016, 22:00

Pierwszy raz w historii polskiego rynku wydawniczego wszystkie książki jednego autora znalazły się na liście 10 najlepiej sprzedających się tytułów sieci Empik.

Autor, o którym mowa, jest… 11-letnią dziewczynką. Chodzi o nieujawnianą z nazwiska „Nelę — małą reporterkę”, bohaterkę serii programów podróżniczych w dziecięcym kanale TVP ABC pod tym samym tytułem. Właśnie sześć tytułów jej książek, których jest główną bohaterką, znajduje się w TOP 10 najlepiej sprzedających się tytułów dla dzieci w sieci Empik w 2016 r. „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” (nagrodzona Bestsellerem Empiku 2015), „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” i „Nela na kole podbiegunowym”.

Nela Mała Reporterka
ARC

— Nela jest absolutnym fenomenem i ewenementem na skalę kraju, ale myślę, że trudno byłoby znaleźć taki przypadek również na świecie — mówi Maciej Maćkowiak, dyrektor promocji w dziale książek wydawnictwa Burda Książki, które wydaje tytuły Neli Małej Reporterki. Popularnością cieszą się również spotkania autorskie z małą podróżniczką, na które przychodzi jednorazowo nawet 1500 osób.

Nela zawsze podróżuje z rodzicami i to oni dokumentują, nagrywają i produkują programy z udziałem córki. Pierwszy program nagrała jako 9-latka, odwiedziła już 25 krajów. Aby chronić jej prywatność, nie ujawniają bliższych danych o niej oraz jej rodzinie, zapewniają jednak, że Nela nie jest „produktem marketingowym” — sama pisze książki z redakcyjną pomocą mamy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane