Polska coraz ważniejsza dla portu w Hamburgu

opublikowano: 25-11-2014, 07:12

Polska awansowała z ósmej na czwartą pozycję w rankingu państw, które korzystają z największego niemieckiego portu kontenerowego w Hamburgu.

Liczba kontenerów mających trafić do Polski lub z niej wysłanych, które przechodzą przez port w Hamburgu, wzrosła przez pierwsze dziewięć miesięcy roku o 29 proc. do 300 tys. Liczba wszystkich kontenerów obsłużonych w tym czasie przez niemiecki port wzrosła o 6,4 proc. do 7,4 mln sztuk.

- Polska gospodarka rośnie nieproporcjonalnie mocno, a polski biznes jest coraz bardziej zorientowany na eksport i uczestniczy w handlu morskim – powiedział Ingo Egloff, członek władz Hamburg Port Marketing. - Zrobimy wszystko, aby zwiększyć przesył towarów z Polski przez Hamburg – dodał. 

Bloomberg

Port w Hamburgu to miejsce przeładunku kontenerów. Są one tam przenoszone na mniejsze statki. 

- Polska ma 20 procentowy wzrost w handlu z Chinami, a  wszystko co idzie z Chin przechodzi przez Hamburg i następnie trafia do polskich portów – powiedział Egloff.

Port w Hamburgu, drugi w Europie po Rotterdamie, odczuł skutki sankcji nałożonych na Rosję i spadku wartości rubla. Liczba kontenerów pochodzących z tego kraju lub mających do niego trafić spadła o 5,7 proc. do 504 tys. To wciąż daje Rosji drugie miejsce w porcie w Hamburgu po Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane