Polska gospodarka najlepsza w regionie

KMK
opublikowano: 13-12-2011, 00:00

PROGNOZY

Według HSBC polska gospodarka i rynek akcji są najlepsze w Europie Środkowo -Wschodniej. Bank rekomenduje „przeważaj” dla Polski (nasz rynek jest „tani” i „niedoważony”) oraz obniża status Czech i Węgier do „neutralnego”.

Bank zwraca uwagę na dobre wyniki gospodarcze Polski, dynamikę inwestycji w sektorze prywatnym oraz wzrost konsumpcji. Według HSBC wyniki ostatnich wyborów ograniczają polityczne ryzyko. Z drugiej strony zwiększają je plany rządu dotyczące dodatkowego opodatkowania surowców (wywołuje to porównania z polityką rządu Węgier).

Eksperci HSBC zaznaczają, że mimo dobrych fundamentów dalsze pogłębienie spowolnienia w Europie będzie miało przełożenie na sytuację i perspektywy polskiego rynku kapitałowego. Jednak mimo to wartość długu publicznego w obcej walucie jest niższa niż np. na Węgrzech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu