Polska organizatorem mistrzostw Europy siatkarek

(Paweł Kubisiak)
15-10-2006, 13:12

Polska będzie organizatorem mistrzostw Europy w siatkówce kobiet w 2009 roku.

Polska będzie organizatorem mistrzostw Europy w siatkówce kobiet w 2009 roku. Taką decyzję podjął w Luksemburgu zarząd Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV). Wyboru dokonano w piątek. Decyzja została ogłoszona w sobotę.

Kontrkandydatem były Włochy, które zostały pokonane 14:5. Jeden głos okazał się nieważny. Mistrzostwa odbędą się w Katowicach i Łodzi. W pierwszym mieście miejscem rywalizacji będzie "Spodek", w drugim nowa hala.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski był bohaterem sobotniego wieczoru w czasie posiedzenia władz CEV. Jednym z pierwszych, który pospieszył do niego z gratulacjami był prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Ruben Acosta. Podkreślił on "duży profesjonalizm strony polskiej przy organizacji wielkich siatkarskich imprez."

"Polska prezentacja zrobiła na wszystkich zgromadzonych ogromne wrażenie - powiedział PAP Mirosław Przedpełski. - Na pewno spory wpływ na przyznanie nam organizacji mistrzostw Europy miało duże zainteresowanie widzów meczami siatkówki np. Ligi Światowej. O tym, że mamy pełne hale w czasie różnych międzynarodowych rozgrywek wiadomo już w wielu miejscach Europy."

Informacja o przyznaniu Polsce organizacji mistrzostw Europy ucieszyła trenera reprezentacji kobiet Ireneusza Kłosa.

"Polscy kibice będą mogli w kilku meczach zobaczyć nasze siatkarki. Liczę, że do tego czasu będę trenerem reprezentacji" - powiedział PAP Kłos.

Mistrzostwa Europy w 2009 roku rozegrane zostaną we wrześniu. Przyszłoroczne odbędą się w Belgii i Luksemburgu. Rozgrywane są co dwa lata. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polska organizatorem mistrzostw Europy siatkarek