Polska restauracja otworzy lokal w Dubaju

opublikowano: 15-01-2019, 22:00

Makarun Spaghetti and Salad, szyld polskiej sieci restauracji z szybkimi, włoskimi daniami, może niedługo stać się znany mieszkańcom Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Na razie otworzy pierwszy lokal na Bliskim Wschodzie — na słynnych sztucznych wyspach w Dubaju, ale niewyklucza kolejnych.

— Zakładamy, że lokal ruszy w drugim kwartale tego roku. Jesteśmy w trakcie negocjacji masterfranczyzy z naszymi partnerami z Dubaju. Dotyczą one wyłączności na naszą markę na obszar Zjednoczonych Emiratów Arabskich i otwierania kolejnych restauracji — mówi Przemysław Tymczyszyn, współwłaściciel spółki Makarun.eu.

Umowę z bliskowschodnimi partnerami polska spółka podpisała już w grudniu. Lokal ma zostać otwarty na Palmie Jumeirah, największej z trzech wysp w kształcie palmy usypanych na wodach Zatoki Perskiej. Mieszczą się na niej ekskluzywne hotele, centra handlowe i rekreacyjne, a także rezydencje letniskowe (m.in. małżeństwa Beckhamów i Rogera Federera).

Dubajski lokal spaghetterii ma się mieścić tuż obok kina w nowo wybudowanym pasażu handlowo- -gastronomicznym The Pointe Jumeirah. Będzie to największy lokal działający pod szyldem Makarun Spaghettii and Salad — jego powierzchnia to 160 mkw. Wnętrze zaprojektowała pracownia Schwitzke & Górski. Od nowego roku spółka chce wprowadzić nowy wystrój autorstwa tej pracowni we wszystkich swoich restauracjach. „Pozwoli on marce mocniej zaistnieć w galeriach klasy A, co jest jej celem” — informuje spółka. Spółka Makarun.eu jest zainteresowana rozwijaniem franczyzy także w innych krajach. Prowadzi rozmowy z inwestorami w Czechach, Rumunii, Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie. Restauracja w Dubaju będzie 27. lokalem spółki i drugim poza granicami Polski. Pierwszy działa w Hamburgu w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy