Polska spadła w rankingu FDI na 22. miejsce

Rafał Białkowski
opublikowano: 11-12-2007, 14:17

Polska i Czechy zanotowały rekordowy spadek w rankingu zaufania inwestorów "Foreign Direct Investment Confidence Index 2007" przygotowanego przez A.T. Kearney, międzynarodową firmę doradztwa strategicznego.

Wśród 25 najatrakcyjniejszych krajów na pozycji lidera pozostają Chiny, zaraz za nimi uplasowały się Indie. Wielką trójkę zamykają Stany Zjednoczone.

Najatrakcyjniejszym dla inwestorów krajem na Starym Kontynencie jest Wielka Brytania (4 pozycja). W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Brazylia, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Rosja. W stawce pojawili się też nowi gracze, małe kraje Zatoki Perskiej (Bahrajn, Kuwejt, Oman i Katar). Trafiły one na pozycję 17 oraz RPA (18 miejsce).

Polska i Czech są tegorocznymi rekordzistami spadków jednak udało im się utrzymać wśród  czołowych 25 państw. Polska, choć nadal jest liderem w regionie spadła z 5. miejsca na 22, Czechy z 12. na 25. Pozostałe kraje z Europy Środkowej i Wschodniej nie zakwalifikowały znalazły się znacznie dalej w rankingu.

Rafał Białkowski, r.bialkowski@pb.pl

  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Białkowski

Polecane