Polska spółka obsłuży CERN

opublikowano: 04-01-2018, 14:19
aktualizacja: 04-01-2018, 14:20

Creotech Instruments poinformował o pozyskanym zleceniu dostawy systemów elektroniki pomiarowej dla Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

Creotech, firma angażująca się m.in. w realizację projektów dla sektora kosmicznego i systemów gromadzenia danych satelitarnych, wygrała przetarg na dostawę zaawansowanych systemów elektroniki pomiarowej na potrzeby Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

NOWE PERSPEKTYWY:
NOWE PERSPEKTYWY:
Dr Grzegorz Brona, prezes Creotech Instruments
WM

- Wartość zamówienia, obejmującego około 250 elementów elektroniki pomiarowej, przekracza 0,5 mln zł. Część produktów, które dostarczymy do Szwajcarii została opracowana w ramach projektu Hetman realizowanego w tzw. szybkiej ścieżce Narodowego Centrum Badań i Rozwoju od roku 2016 – wyjaśnia dr Grzegorz Brona, prezes Creotech Instruments. 

To nie pierwsza umowa podpisana przez spółkę z Piaseczna z ośrodkiem CERN. „W listopadzie Creotech wygrał otwarty konkurs i stał się jednym z czterech w Europie centrów wspierających laboratorium CERN w projektowaniu elektroniki dla przyszłych akceleratorów i eksperymentów fizyki wysokiej energii działających przy Wielkim Zderzaczu Hadronów”, czytamy w komunikacie spółki.

Creotech w 2017 r. znalazł się w zestawieniu najszybciej rozwijających się spółek w Europie Środkowo-Wschodniej Deloitte Technology Fast 50. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i montażem elektroniki, uczestniczy w projektach kosmicznych m.in. realizowanych w konsorcjach na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane