Czytasz dzięki

Polska telemedycyna zawędrowała do Afryki

opublikowano: 05-12-2017, 17:22
aktualizacja: 05-12-2017, 17:24

Spółka Nestmedic rozwijająca mobilne urządzenie do badania dobrostanu płodu KTG Pregnabit i telemedyczny system opieki nad pacjentkami poinformowała o zawarciu pierwszej zagranicznej umowy.

Kontrakt został  podpisany z kenijską firmą eMedica, oferującą telemedyczne systemy wspierające opiekę zdrowotną w Afryce. Spółka liczy, że jej rozwiązanie przyjmie się zwłaszcza w Kenii oraz wschodniej Afryce, gdzie placówki medyczne mają ograniczony dostęp nawet do stacjonarnych urządzeń KTG. 

Dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes i współtwórczyni
Nestmedic.
Wyświetl galerię [1/2]

Dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes i współtwórczyni Nestmedic. ARC

- Afryka to bardzo duży i chłonny rynek, łatwo adaptujący się do nowych technologii. To zarazem tylko jeden z obszarów, na których poszukujemy partnerów i planujemy dystrybucję – zaznacza  dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic. 

Z przedstawionych przez spółkę prognoz wynika, że  wartość sektora opieki zdrowotnej w Kenii w 2019 r. może osiągnąć poziom 3,1 mld USD. Rocznie rodzi się tam 1,5 mln dzieci, z czego 65 proc. w szpitalach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane