Polski coworking szykuje się na podbój Europy

Sieć centrów przedsiębiorczości Business Link zwiększa zasięg działania – w Polsce i za granicą. Wsparcie daje Skanska.

To największa w kraju sieć centrów biznesu wspierających głównie innowacyjne start-upy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Business Linków działa obecnie 12, w tym trzy w stolicy. A w przygotowaniu jest już kolejny – zostanie otwarty w centrum Warszawy, zajmie ok. 4 tys. mkw. w biurowcu Astoria Premium Offices. Z przestrzeni coworkingowej, biur na wynajem i sal konferencyjnych dostępnych całodobowo będzie mogło skorzystać blisko 500 firm. Poza miejscem do pracy otrzymają dostęp do środowiska startupowego, ale również do doświadczonych specjalistów, mentorów, programów akceleracyjnych i inwestorów.  

Zobacz więcej

- Naszą wizją jest stworzenie wiodącego globalnie ekosystemu, który do 2020 r. wykreuje trzy „unicorny”. Pracujemy nad tym od 15 lat – mówi Dariusz Żuk, prezes Business Link. WM

- Naszą wizją jest stworzenie wiodącego globalnie ekosystemu, który do 2020 r. wykreuje trzy „unicorny”. Pracujemy nad tym od 15 lat i Business Link Astoria jest dużym krokiem w tym kierunku. Za chwilę oddamy przestrzeń, w której ulokujemy ponad 500 mieszkańców – start-upy, ale również korporacje chcące się zmieniać poprzez innowacje i światowych inwestorów – zapowiada Dariusz Żuk, prezes Business Link.

Z oferty Business Linków skorzystał dotychczas m.in. Brand24, ale także Uber czy Groupon. 

W planach są już kolejne lokalizacje w Polsce i za granicą. Rozwój sieci będzie następował już we współpracy z inwestorem – niedawno w Business Link 40 mln zł zainwestowała Skanska. Kolejna placówka ma powstać w Poznaniu w budynku Maraton, należącym właśnie do tej spółki. Przestrzeń biurowo-coworkingowa ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku. 

A plany są znacznie większe: w najbliższych latach w Europie Środkowo-Wschodniej ma powstać ok. 12 nowych centrów Business Link o łącznej powierzchni do 50 tys. mkw. W grę wchodzą lokalizacje w Pradze, Budapeszcie i Bukareszcie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Polski coworking szykuje się na podbój Europy