Polski live chat wyceniony na 80 mln zł

opublikowano: 18-11-2019, 22:00

Start-up Tidio po raz kolejny przekonał do siebie inwestorów. Otrzymał 4 mln zł od funduszu Inovo.

Tidio — twórca live chata wspieranego przez chatboty — wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Planuje dwukrotnie zwiększyć zatrudnienie — do 100 osób. Stawia także na rozwój technologii i wzbogacenie swojego rozwiązania m.in. o bardziej zaawansowane mechanizmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Poszuka ponadto nowych klientów na świecie i wzmocni marketing. Start-up na te cele otrzymał finansowanie od polskiego funduszu Inovo. Otrzymał 4 mln zł przy wycenie 80 mln zł. Jest to jednocześnie najwyższa dotychczas inwestycja zrealizowana przez ten podmiot. Tytus Gołas, współwłaściciel i prezes Tidio, zapewnia, że firma posiada jeszcze pieniądze z poprzedniej rundy inwestycyjnej. W ubiegłym roku spółkę wsparł fundusz bValue, przekazując jej 3 mln zł. Niewydane jeszcze zasoby teraz zostaną spożytkowane.

Nasze narzędzie jest najpopularniejsze wśród użytkowników Shopify,
sięgnęło po nie 27 proc. sklepów związanych z tą platformą — podkreśla Tytus
Gołas, współzałożyciel i prezes Tidio. Liczy, że dodatkowe pieniądze pomogą
przekonać do spółki kolejnych klientów.
Zobacz więcej

NA RYNKU:

Nasze narzędzie jest najpopularniejsze wśród użytkowników Shopify, sięgnęło po nie 27 proc. sklepów związanych z tą platformą — podkreśla Tytus Gołas, współzałożyciel i prezes Tidio. Liczy, że dodatkowe pieniądze pomogą przekonać do spółki kolejnych klientów. Fot. GK

— Część funduszy od bValue przeznaczyliśmy na rozwój chatbotów usprawniających obsługę użytkowników na stronach internetowych naszych klientów. Obecnie przynoszą one 40-50 proc. przychodów firmy — mówi Tytus Gołas.

Z chatbotów i live chata Tidio korzystają głównie mikroprzedsiębiorcy. Spółka obsługuje obecnie około 10 tys. podmiotów, z czego 95 proc. stanowią klienci zagraniczni. Start-up jest aktywny przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych (około 30 proc. klientów) i w innych krajach anglosaskich.

— Na rynku jest sporo podobnych rozwiązań. My oferujemy zarówno chatboty, jak też live chata, czym wygrywamy z większością konkurentów. Nasz live chat zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu najpopularniejszych tego typu narzędzi na świecie, a jeszcze rok temu byliśmy poza pierwszą dziesiątką — dodaje Tytus Gołas. W rankingu tworzonym przez serwis BuiltWith rozwiązanie spółki Tidio wyprzedzają jeszcze Tawk.to, JivoSite oraz Zopim. Szef Tidio prognozuje, że spółka w 2019 r. zwiększy dwuipółkrotnie poziom przychodóww stosunku do poprzedniego roku. Zakłada dalszy szybki wzrost, w czym pomocny będzie inwestorski kapitał.

— Przeanalizowaliśmy w tym roku ponad 600 start-upów. Tidio ma wszystko, co potrzebne jest do osiągnięcia sukcesu: mocny zespół i dopracowany produkt z potencjałem do dalszego rozwoju. Ponadto spółka działa w niszy rynkowej — sektorze małych i średnich firm, który dotychczas był pomijany przez większych graczy — podkreśla w komunikacie Michał Rokosz, partner w Inovo Venture Partners.

Ciekawostka: w pierwszym etapie działalności spółka była finansowo wspierana przez aniołów biznesu, m.in. tenisistę Mariusza Fyrstenberga.

Sprawdź program "Venture Capital Forum", 10 grudnia 2019, Warszawa >>

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu