Czytasz dzięki

Polski start-up kształci arabskich programistów

opublikowano: 01-08-2019, 22:00

ChallengeRocket ma szansę na stałe wpisać się do systemu nauczania programowania w szkołach na Bliskim Wschodzie. Startuje z pilotażem.

Polski start-up ChallengeRocket rozpoczął prace nad wdrożeniem nowatorskiego programu edukacyjnego we współpracy z agencją Knowledge and Human Development Authority (KHDA), działającą z ramienia rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego platforma do nauki programowania ma szansę trafić do prywatnych szkół, które stanowią tam 55 proc. placówek edukacyjnych. Firma przyłączyła się również do rządowego programu One Million Arab Coders zarządzanego przez Dubai Future Foundation. Została zaangażowana do tworzenia szerokiego systemu oceny umiejętności młodych programistów.

Saeed Al Falasi, dyrektor wykonawczy programu Dubai Future Accelerators (DFA), zaznacza, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dostrzeżonojuż potencjał startupowych technologii ułatwiających proces nauki. Wspólna inicjatywa DFA, KHDA i ChallengeRocket zmierza do podniesienia poziomu edukacji m.in. przez wychwytywanie luk w umiejętnościach studentów i wspieranie talentów.

Platforma ChallengeRocket bazuje na programistycznych wyzwaniach — jej użytkownicy kształcą się, kodując i rozwiązując konkretne problemy programistyczne. Spięte z nią systemy analityczne pozwalają na ocenę postępów kursantów i dopasowanie programu zajęć do ich potrzeb. Platforma weryfikuje umiejętności użytkowników i przy okazji wychwytuje programistyczne talenty. Jest więc traktowana również jako narzędzie rekrutacyjne. W tym kontekście z usług start-upu korzystały już m.in. amerykański gigant — firma Nvidia, a także Mercari i Rockwell Automation. Paweł Kwiatkowski, prezes ChallengeRocket, podkreśla, że udział w programie stanowi dla firmy szansę na rozwój działalności w tej części świata. Niebawem start-up zaprezentuje się również w Stanach Zjednoczonych podczas MIT Enterprise Forum CEE.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane