Czytasz dzięki

Polski "YouTube" dla lekarzy

opublikowano: 18-12-2015, 10:56

Internetowa platforma wideo MEDtube, swoisty „YouTube dla lekarzy”, stawia kolejny krok. Tym razem w stronę mobile.

Wokół MEDtube, czyli internetowej platformy edukacji i komunikacji wideo dla lekarzy, skupiona została społeczność 110 tys. specjalistów z zakresu medycyny. Użytkownikami serwisu są głównie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, ale również Polski. MEDtube jest rodzimym projektem, rozwijanym przez lekarzy chirurgów (Michał Wszoła, Rafał Kieszek) oraz przedstawicieli biznesu. Ich celem, jak zaznacza Wojciech Dołkowski, prezes spółki MEDtube, jest bycie globalnym liderem w wideoedukacji dla profesjonalistów. 

Platforma MEDTube, zarządzana przez Wojciecha Dołkowskiego, stanowi przestrzeń dla komunikacji, wymiany wiedzy i edukacji medycznej, opartej na treściach multimedialnych.
Zobacz więcej

Medycyna online:

Platforma MEDTube, zarządzana przez Wojciecha Dołkowskiego, stanowi przestrzeń dla komunikacji, wymiany wiedzy i edukacji medycznej, opartej na treściach multimedialnych. WM

To wizja na dalszą przyszłość. Dziś firma stawia kolejny krok w rozwoju – właśnie zaprezentowała aplikację mobilną (dostępną dla systemów Android i iOS). 

Za jej pośrednictwem można nagrywać, udostępniać i przeglądać materiały wideo, np. przebieg zabiegów chirurgicznych, na bieżąco komunikować się z lekarzami z całego świata, wprowadzać zapytania lub komentować materiały opublikowane przez innych. 

Dodatkowo firma prowadzi działania e-learningowe dla lekarzy, pośredniczy w sprzedaży e-booków o tematyce medycznej i realizuje transmisje na żywo z sal operacyjnych. 

O projekcie MEDtube pisaliśmy też w artykule Operacja na podglądzie >>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane