Polskie ePłatności przejęły PayLane

opublikowano: 05-03-2018, 13:38
aktualizacja: 05-03-2018, 13:41

Operator rozliczeniowy Polskie ePlatności (PeP) przejął 100 proc. akcji PayLane, spółki z Gdańska specjalizującej się w realizacji płatności za zakupy on-line.

Wartości transakcji nie podano.

- Dzięki tej transakcji PeP poszerza swoją ofertę o płatności internetowe, tym samym stając się dostawcą kompleksowych usług płatniczych: zarówno on-line, jak i off-line - głosi komunikat. 

PeP podkreśla, że dzieki przejęciu PayLane wzmacnia swoją pozycję na podium w branży płatności bezgotówkowych. Spółka przypomina, że to już jej druga akwizycja przeprowadzona w okresie ostatnich dwunastu miesięcy. W czerwcu 2017 roku spółka przejęła od Kolportera usługi płatności elektronicznych, co podwoiło liczbę jej terminali płatniczych obsługiwanych przez PeP.

– Dzięki tej akwizycji, PeP staje się wszechstronnym dostawcą usług płatniczych tak off-line, jak i on-line. Chcemy być ważnym graczem na dynamicznym rynku e-commerce, w którym następuje migracja użytkowników z zakupów w sklepach fizycznych w stronę zakupów w internecie - powiedział Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności. - Chcemy być graczem omni-channel - czyli we wszystkich kanałach dystrybucji, w których są aktywni nasi klienci. Oprócz terminali płatniczych będziemy im oferować także akceptację płatności internetowych – dodał.

PayLane jest dostawcą usług płatności internetowych, działającym od 2005 roku na rynku polskim i zagranicznym.  Oferuje usługi płatnicze on-line poprzez karty kredytowe, debetowe, polecenia przelewu i zapłaty, e-portfel, a także pay-by-link z najważniejszymi instytucjami finansowymi w kraju. W 2017 roku spółka obsłużyła płatności o wartości blisko 200 mln zł przy wzroście sprzedaży o 38 proc. PayLane umożliwia również dokonywanie transakcji w walutach z całego świata i posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej (KIP), której PeP będzie beneficjentem.

Polskie ePłatności, operator płatności za pomocą kart oraz dostawca terminali płatniczych do punktów handlowych, powstał w 2010 roku, jako wspólny projekt PWPW i OPTeam. W 2016 roku fundusz Innova kupił 75 proc. akcji Pep od OPTeam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu