Polskie gry w finale plebiscytu SXSW

PAP
opublikowano: 07-02-2015, 10:50

Utrzymuje się dobra passa gier „Zaginięcie Ethana Cartera” The Astronauts i „This War of Mine” 11 Bit Studios. Wielokrotnie już odznaczane produkcje obu polskich wytwórni znalazły się w finale plebiscytu SXSW Gaming.

O sukcesach dwóch niezależnych polskich produkcji, „Zaginięcia Ethana Cartera” The Astronauts i „This War of Mine”, usłyszała już cała branża gier komputerowych. Do licznych dotychczasowych wyróżnień uzyskanych przez obie produkcje doszły tytuły finalistów plebiscytu SXSW Gaming organizowanego w połączeniu z dorocznymi festiwalami South by Southwest.

„TWoM” walczy o nagrodę w kategorii Matthew Crump Cultural Innovation Award, przyznawanej za innowacyjność i przełamywanie norm towarzyszących grom komputerowym. „Ethan Carter” ma szansę na nagrodę w kategorii Excellence in Visual Achievement. Głosowanie potrwa do 11 lutego. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas ceremonii wręczenia nagród 14 marca 2015 w Austin w stanie Teksas.

Zarówno „This War of Mine” 11 Bit Studios, jak i „Zaginięcie Ethana Cartera” The Astronauts są także finalistami innego prestiżowego wydarzenia: XVII edycji Independent Games Festival, której wyniki mają zostać ogłoszone 4 marca. Niezależnie od nominacji finałowych (w wypadku „TWoM” – w dwóch, „Ethana Cartera” – w jednej kategorii), od 2 lutego można również głosować w plebiscycie, którego zwycięzca otrzyma Nagrodę Publiczności IGF 2015.

Producent gier 11 Bit Studios to polska spółka kierowana przez Grzegorza Miechowskiego. „This War of Mine” okazało się przełomem, dzięki któremu wartość akcji firmy wzrosła z ok. 9 do ponad 75 złotych. Ostatni szczyt w notowaniach spółka osiągnęła 4 lutego, kiedy kurs akcji przekroczył 82 złote.

The Astronauts to założona w 2012 roku mała wytwórnia gier niezależnych, dotychczas nieobecna na giełdzie. „Zaginięcie Ethana Cartera” jest pierwszą grą studia, ale podobnie jak „TWoM” okazało się znacznym sukcesem krytycznym i komercyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane