Polskie nieruchomości mają wzięcie

opublikowano: 14-08-2019, 12:26

Niemal połowę całej kwoty zainwestowanej w I półroczu w nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej wydano nad Wisłą


Fundusze kupujące nieruchomości zainwestowały w Polsce w pierwszej połowie br. aż 2,76 mld EUR. Według CBRE jest to prawie połowa inwestycji w regionie. Drugie były Czechy z 1,6 mld EUR, a trzecie Węgry z 0,43 mld EUR inwestycji. W Rumunii i Słowacji ulokowano odpowiednio 0,3 mld EUR i 0,26 mld EUR.
– Polski rynek inwestycyjny systematycznie powiększa się o nowych inwestorów zagranicznych. Obserwujemy wzmacniającą się rolę inwestorów z Azji, których udział w rynku z prawie 29 proc. w 2018 r. wzrósł do 38 proc. w dwóch pierwszych kwartałach 2019. W samym drugim kwartale 2019 r. najwięcej zainwestowanego kapitału pochodziło z Korei Południowej oraz z Republiki Południowej Afryki. Widoczna jest coraz większa aktywność także inwestorów z CEE – jeszcze w tym roku spodziewamy się dużych zakupów Węgrów oraz jeszcze większego udziału Czechów – mówi Przemysław Felicki, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych, CBRE.
Najwięcej wydano w tym okresie na zakup w segmencie biurowym (1,7 mld EUR), gdzie najpoważniejszymi transakcjami była sprzedaż West Station I&II przez HB Reavis inwestorowi z Singapuru oraz sprzedaż części portfela biurowego EPP inwestorom z Wielkiej Brytanii. W sektor handlowy zainwestowano 408,5 mln EUR, a magazynowy – 329 mln EUR. W perspektywie całego roku analitycy CBRE przewidują utrzymanie się silnej pozycji biur i wzrost udziału transakcji magazynowych.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu