Polsko-ukraiński sojusz biznesowy

GRA
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

KSG Agro wyprodukuje pellety, a PEP będzie je sprzedawać.

Notowania KSG Agro, ukraińskiego producenta zbóż, i Polish Energy Partners (PEP), funduszu inwestującego w energetykę odnawialną, zareagowały odmiennie na informację o liście intencyjnym zawartym przez spółki. Akcje pierwszej firmy potaniały o 0,82 proc., a drugiej zyskały 3,55 proc. Wiążąca umowa powinna zostać podpisana w ciągu najbliższych kilku miesięcy. List intencyjny zakłada, że KSG Agro zbuduje zakład we wschodniej części Ukrainy, zajmujący się produkcją pelletów ze słomy. Zadaniem PEP będzie odkupienie tych pelletów od KSG Agro i sprzedaż w Polsce.

— Nasza działalność będzie miała wyłącznie charakter handlowy. Nie wchodzimy w ten projekt kapitałowo — podkreśla Przemysław Nosek, dyrektor PEP. Produkcja w ukraińskim zakładzie, zużywającym odpady z bieżącej działalności produkcyjnej KSG Agro, ma ruszyć w sierpniu tego roku, a PEP szacuje, że wolumen dostaw sięgnie 60 tys. ton pelletu rocznie, wartych ok. 27 mln zł. Dla PEP to kolejny w portfelu projekt biomasowy, ale pierwszy zagraniczny. Fundusz ma już trzy fabryki pelletu zlokalizowane w Polsce, w które zaangażował się zarówno kapitałowo jak i handlowo. Wejście kapitałowe w projekt KSG Agro nie jest planowane, nawet w odleglejszym terminie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu