Czytasz dzięki

Pomoc poszkodowanym w nawałnicach

opublikowano: 29-06-2020, 22:00

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zostali poinformowani przez centralę zakładu o możliwości zgłaszania się do jego placówek osób, które ponoszą straty na skutek ostatnich nawałnic.

Zobowiązano ich do udzielania poszkodowanym informacji na temat możliwych do uzyskania form pomocy, w tym z tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS podaje w komunikacie, że o pomoc powinni zwracać się płatnicy składek, którzy ponieśli znaczne straty materialne i dlatego doświadczają problemów z terminowym opłacaniem składek bieżących lub spłatą zadłużenia.

Mogą wnosić o odroczenie terminu płatności czy ich ratalną spłatę. Jeżeli ulga dotyczy płatności za okres od stycznia 2020 r., nie będzie naliczana opłata prolongacyjna. Wsparcia udzielają doradcy ds. ulg i umorzeń (więcej: www.zus.pl).

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane