Pomorska strefa inwestuje na wyspie Ostrów

opublikowano: 01-04-2019, 22:00

W Gdańsku powstanie jedyna w Polsce płyta montażowa przystosowana do budowy i wodowania dużych jednostek oraz wielkogabarytowych konstrukcji.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE), właściciel terenu, otrzymała zgodę na budowę i podpisała umowę z gdańską spółką Poleko, generalnym wykonawcą. Płyta o powierzchni 10 tys. m kw. i nośności 20 ton na m kw. powstanie obok hali nr 33. Będą tu mogły być budowane jednostki o długości nawet 180 m i wielkogabarytowe konstrukcje stalowe. Inwestycja szacowana na 16,5 mln zł ma zostać ukończona w pierwszej dekadzie lipca. W tym samym miesiącu Stocznia Gdańsk uruchomi w hali 33 produkcję stoczniową oraz wież wiatrowych onshore i offshore. Spółka przenosi część produkcji na tereny PSSE w związku z nowymi kontraktami. Strefa i Baltic Operator z Grupy ARP, właściciel Stoczni Gdańsk, podpisały porozumienie w sprawie dzierżawy i ewentualnego nabycia w przyszłości płyty motażowej oraz części hali nr 33. PSSE prowadzi prace rewitalizacyjne na 5 ha wyspy Ostrów i szuka inwestorów na pozostałe należące do niej tereny.

15 tygodni Tyle potrwa budowa płyty montażowej na wyspie Ostrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane