Pomorze Zachodnie: 39 mln zł na innowacje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 09-10-2017, 22:00

Mali gracze z regionu mogą starać się o preferencyjne pożyczki na tworzenie nowatorskich produktów i usług.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) oferuje unijne finansowanie zwrotne dla firm MSP z województwa zachodniopomorskiego m.in. na przedsięwzięcia zwiększające ich konkurencyjność. Umożliwi to umowa podpisana w ramach inicjatywy Jeremie 2 między tą instytucją a Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Do przedsiębiorców z regionu trafi w postaci pożyczek 39 mln zł. Wsparcie będą mogli przeznaczyć na rozwój swoich działalności, a także na inwestycje związane z tworzeniemnowych produktów i usług. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z trzech rodzajów produktów: mikropożyczek, pożyczek inwestycyjnych i obrotowo-inwestycyjnych. Warto podkreślić, że są one nisko oprocentowane, a za ich udzielenie PFP nie pobiera prowizji.

— Jednym z filarów strategii BGK jest wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw tworzących najważniejszy segment polskiej gospodarki. Program Jeremie 2 znakomicie wpisuje się w jej realizację. Mikro-, małe i średnie firmy będą mogły ubiegać się o preferencyjne pożyczki na rozwój i wdrażanie innowacji — mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK. Olgierd Geblewicz, marszałek Pomorza Zachodniego, zwraca uwagę, że jego województwo było jednym z pierwszych samorządów, które uruchomiły inicjatywy Jeremie i Jessica. Dotychczas umowy z pośrednikami finansowymi podpisały również władze województwa: pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Wkrótce uczynią to także kolejne regiony. Więcej informacji: www.rpo. bgk.pl.

6tys. Co najmniej tyle firm z woj. zachodniopomorskiego skorzystało z preferencyjnego finansowania zwrotnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pomorze Zachodnie: 39 mln zł na innowacje