Pomyśleliśmy o spóźnialskich

JAROSŁAW JAWORSKI, prezes Coface’a w Polsce
opublikowano: 02-10-2014, 00:00

Co roku wielu przedsiębiorców sygnalizuje nam, że przeoczyli termin rejestracji do rankingu Gazele Biznesu.

OKIEM EKSPERTA

Ileż to razy odbieramy telefony od odpowiedzialnych za przekazanie danych osób, które zwyczajnie zapomniały, że rejestracja trwa co roku do końca września. Przedsiębiorcy pytają, czy możemy — już po terminie rejestracji — przyjąć od nich zgłoszenie, czy zrobimy dla nich wyjątek, czy uda nam się dopisać firmę do rankingu.

W latach poprzednich wielokrotnie musieliśmy odmawiać. Nie było to podyktowane naszą złą wolą, bo zależy nam przecież na poszerzaniu listy rankingowej, lecz wiązało się z cyklem produkcyjnym każdego rankingu — zespół specjalistów pracuje nad weryfikacją listy przez kilka miesięcy. Aby dane w rankingu były rzetelnie opracowane, musimy przeanalizować tysiące bilansów, sprawdzić firmy uhonorowane tytułem Gazeli w minionych latach i zweryfikować dokładnie zgłoszenia przedsiębiorstw, które same nadesłały ankiety. Przy weryfikacji wyników firm korzystamy z bazy danych Coface’a, zawierającej obecnie informacje o ponad 600 tys. przedsiębiorstw. Wszystkie firmy poddajemy wnikliwej ocenie. Korzystamy także z wielu źródeł zewnętrznych, np. informacji z sądów (sprawozdania finansowe, informacje dotyczące upadłości, dane rejestrowe).

Mam nadzieję, że tegoroczne przedłużenie terminu pozwoli złożyć zgłoszenia wszystkim zainteresowanym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAROSŁAW JAWORSKI, prezes Coface’a w Polsce

Polecane