Pomysły na polskie odcinki "Top Gear"

DI
opublikowano: 25-11-2013, 22:29

Zjazd z Babiej Góry, podróż autem za 10 tys. złotych i przejazd "gierkówką" - zebraliśmy najlepsze pomysły na odcinek "Top Gear" w Polsce.

Kilka dni temu zapytaliśmy czytelników moto.pb.pl o to, gdzie w Polsce warto nakręcić odcinek popularnego show motoryzacyjnego "Top Gear". Dla autorów najciekawszych pomysłów zarezerwowaliśmy egzemplarze najnowszej książki Jeremy'ego Clarksona pt. "Moje lata w Top Gear".  

Zobacz więcej

Jeremy Clarkson, "Moje lata w Top Gear" FOT. Wydawnictwo Insignis

Nie musieliśmy długo czekać na świetne propozycje. Za wszystkie dziękujemy, a nagradzamy kilka z nich. Jeremy'emu polecamy przeczytać ten tekst, prześledzić pomysły naszych czytelników i odwiedzić Polskę ze swoim programem.  

Autorom najlepszych koncepcji przesyłamy najnowszą książkę prowadzącego program "Top Gear". 

POMYSŁ 1 

"FSM Beskid - polski protoplasta Renault Twingo - siłą rzeczy pojawić musiałby się na tle pięknych krajobrazów Beskidu Żywieckiego. Oczywiście zamiast nudnawej lekcji historii proponuję skonfrontować polską produkcję z francuską, zjeżdżając np. z Babiej Góry (a w zasadzie z Przełęczy Krowiarki) w dół, a potem testowanie przez Stiga na torze.      

Jeśli zespół projektowy zdążyłby się wyrobić - prezentacja prototypu nowej Warszawy (New Warsaw Wratislavia) znów nie pozostawia wiele do wyboru i musiałaby odbyć się w urokliwych miejscach Wrocławia - proponuję Plac Solny, Most Uniwersytecki z widokiem na budynek Uniwersytetu i rzut oka na odrestaurowany Dworzec z ul. Piłsudskiego. Dorzucić można scenę, gdzie panowie gubią drogę i przez pół godziny nie mogą znaleźć ani jednego drogowskazu (bazuję tu na własnych doświadczeniach we Wrocławiu).   

W finale programu prowadzący biorą udział w rajdzie motocykli zabytkowych zasiadając na polskich maszynach: WFM kontra SFM Junak kontra SHL (Hammond vs Clarkson vs May)." 

Kacper z Poznania

POMYSŁ 2 

"Polska jest cudownym krajem więc nie byłoby problemu z nakręceniem odcinka "Top Gear". Zacząłbym od Sopotu. Molo, plaża, sezon. Oczywiście należałoby zacząć od kupna auta. Powiedzmy 10 tysięcy złoty na zakup auta w Polsce. Następnie podróż przez całą Polskę. Warto zobaczyć kilka naszych perełek. Zacząłbym od Poznania i naszego toru. Kilka zawodów, klasycznie sprawdzająca ich wspaniałe samochody, a później odnalezienie najlepszej górskiej drogi. Może być to wyścig do granicy lub przejazd przez góry z Zielonej góry do Zamościa."

Maciej z Gdańska

POMYSŁ 3

"Ciekawym pomysłem mógłby być wyścig pomiędzy uczestnikami ze Świnoujścia do Katowic/Krakowa. Jeden z uczestników prowadzi auto (np. prezentując Arrinerę) w jak najmniejszym stopniu korzystając z polskich dróg (unikamy wielu kompromitujących komentarzy) - przez Niemcy, Czechy co znacznie wydłuża trasę - tak jak dla wielu Polaków z wybrzeża wybierających się np do Czech czy Słowacji. Natomiast pozostała dwójka podróżuje transportem publicznym - prom, autobusy, pociągi - np. prezentując Pendolino ubarwiając historią jak to wydaliśmy koszmarnie dużo na włoską maszynę zapominając o wspieraniu rodzimego biznesu. 

Tomasz z Czaplinka 

POMYSŁ 4 

Specjalny-odlotowy odcinek w naszym kraju mógłby być nakręcony na trasie Katowice - Warszawa (słynna "gierkówka") w aucie Fiat 126p (kultowy). Chodzi o pokazanie w jakim czasie przy respektowaniu znaków (ograniczenia do 70 km/h) można pokonać dystans około 300 km w UE - będzie sporo czasu na opowieści o "małym fiacie" i naszym pięknym kraju.  Jako bonus/dodatek można zaproponować wyścig uliczny na ul. Karowej w Warszawie 3-ma modelami B-klasy, które najlepiej sprzedają się w Polsce np. Fabia, Yaris i Punto.  

Maciej z Warszawy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Pomysły na polskie odcinki "Top Gear"