Czytasz dzięki

Pomysły od tysięcy naukowców

  • Materiał partnera
opublikowano: 24-09-2020, 22:00

Sieć Badawcza Łukasiewicz wdrożyła „system wyzwań”, który pozwala w 15 dni odpowiadać na zapytania przedsiębiorców szukających naukowego wsparcia

Łukasiewicz oferuje propozycje projektów badawczo-rozwojowych, które rozwiązują problemy przedsiębiorców. Nie ma tu znaczenia wielkość biznesu — Sieć angażuje się zarówno w projekty dla mikroprzedsiębiorców, jak i firm małych, średnich, a także dla największych graczy rynkowych. Jesienią ubiegłego roku eksperci zaproponowali potencjalnym klientom tzw. system wyzwań, który dodatkowo upraszcza współpracę z grupą ponad 4,5 tys. naukowców Łukasiewicza.

— Chcieliśmy w ten sposób zapewnić wygodną i prostą dla klientów ścieżkę zapytania o wsparcie, know-how, doświadczenia i kompetencje naszych naukowców oraz inżynierów. To model, który minimalizuje nakład pracy po stronie biznesu zlecającego pracę nad pomysłem — wyjaśnia Jakub Kaczmarski, lider Grup Badawczych Łukasiewicza.

Prace ekspertów realizowane są w błyskawicznym tempie: po otrzymaniu zapytania w ciągu 15 dni roboczych w sieci 33 instytutów i wśród ponad 4,5 tys. naukowców sprawdzane są kompetencje i pomysły na rozwiązanie problemu danej firmy. Centrum w ramach wyzwania od razu kompletuje potencjalny zespół i przygotowuje ofertę B+R z konkretnymi propozycjami. Organizuje tzw. panele projektowe, gdzie pomysły są dopracowywane wewnętrznie, aby klientowi zaprezentować kompleksową ofertę B+R. Propozycja Łukasiewicza obejmuje pomysł na prace naukowo-badawcze, dostarcza zespół ekspertów oraz unikatową w skali kraju aparaturę naukową. Co jest istotne, szczególnie dla najmniejszych podmiotów z ograniczonym budżetem — na tym etapie przedsiębiorstwa nie ponoszą żadnych kosztów. Sieć własnym sumptem opracowuje pomysły i rozwiązania na ewentualne na prace badawcze.

Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół kilku obszarów badawczych. Są to: zdrowie, inteligentna mobilność, transformacja cyfrowa oraz zrównoważona gospodarka i energia.

Na przedsiębiorców szukających wsparcia u ekspertów Łukasiewicza czeka prosty formularz dostępny na stronie internetowej. Można również kontaktować się osobiście, za pomocą e-maila i telefonicznie w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Bez względu na miejsce produkt i usługa jest identyczna — wysokiej jakości propozycja naukowo-badawcza rozwiązująca problem przedsiębiorcy. Jak wyliczają przedstawiciele Sieci, przez pierwsze miesiące funkcjonowania systemu wyzwań 39 firm wysłało 44 takie zapytania poruszające aż 197 problemów technologicznych. Naukowcy zaproponowali 327 rozwiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane