Ponad 120 funduszy hedgingowych zajmuje się tylko kryptowalutami

opublikowano: 30-10-2017, 10:00
aktualizacja: 30-10-2017, 10:01

W tym roku powstało już ponad 90 funduszy hedgingowych skupionych jedynie na cyfrowych aktywach, jak bitcoin, informuje CNBC powołujących się na monitorującą rynek firmę Autonomous Next.

Oznacza to, że łączna liczba takich „kryptofunduszy” wzrosła do 124, zauważa CNBC. Z danych wynika, że największa część, 37 proc. funduszy zarządzających łącznie ok.  1,1 mld USD aktywów, korzysta ze strategii venture capital. Fundusze koncentrujące się na handlu aktywami cyfrowymi stanowią 32 proc. wszystkich. Zarządzają 700 mln USD aktywów. Fundusze specjalizujące się w sztucznej inteligencji, analizie danych i arbitrażu statystycznym cyfrowych walut stanowią 10 proc. i zarządzają 100 mln USD aktywów.

Bitcoin, monety
Bitcoin, monety
Bloomberg

Łącznie aktywa zarządzane przez wszystkie „kryptofundusze” mają wartość 2,3 mld USD, wyliczył Autonomous Next.

Zarówno liczba „kryptofunduszy” jak i wartość zarządzanych przez nie aktywów jest niewielka w porównaniu z tradycyjnymi funduszami hedgingowymi, które zarządzały w trzecim kwartale rekordową kwotą 3,15 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane